ΜΠΑΛΑΔΟΡΟΣ: Σάββατο 7/7/2018 ΚΡΟΑΤΙΑ και ΑΓΓΛΙΑ το προβάδισμα, ΣΟΥΗΔΙΑ και ΡΩΣΙΑ για την υπέρβαση

Η δεύτερη μέρα των προημιτελικών σήμερα με άλλες δυο ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις που ολοκληρώνουν τους προημιτελικούς και δίνουν το δεύτερο ζευγάρι των ημιτελικών. Με την ΑΓΓΛΙΑ και τη ΣΟΥΗΔΙΑ στο 1ο ζευγάρι με πολλά Χ στις μεταξύ τους αναμετρήσεις (σε δύο μουντιάλ συναντήθηκαν και έφεραν δύο ισοπαλίες), με 7-9-7 στις νίκες μεταξύ τους και με πολλά εντυπωσιακά σκορ στις μεταξύ τους αναμετρήσεις ειδικά σε φιλικά παιχνίδια στο παρελθόν. Παρόλα αυτά σε ένα τέτοιο παιχνίδι θα μετρήσει η καρδιά και ποιος το θέλει περισσότερο. Στο ΡΩΣΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ η παράδοση θέλει ΚΡΟΑΤΙΑ, ενώ είναι εντυπωσιακό το στοιχείο ότι οι Κροάτες σκοράρουν σε ποσοστό 80% στο δεύτερο ημίχρονο εδώ και ένα χρόνο περίπου και πολύ περισσότερο στο μουντιάλ. Πάντως παραδοσιακά όταν η διοργανώτρια παίζει στα προημιτελικά πηγαίνει στον ημιτελικό.

( 17.00 )                2810. ΣΟΥΗΔΙΑ – ΑΓΓΛΙΑ 2, με απόδοση 1.75

( 21.00 )                2811. ΡΩΣΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ 2, με απόδοση 2.05 ή Χ ημίχρονο με απόδοση 1.72

Η μέρα αρχίζει στις 17.00 στην Samara Arena με την αναμέτρηση της ΣΟΥΗΔΙΑ με την ΑΓΓΛΙΑ. Ένα παιχνίδι που θα δώσει το τρίτο εισιτήριο για τους ημιτελικούς της μεγάλης διοργάνωσης. Το ζευγάρι αυτό είναι ισορροπημένο, οι παίκτες τους μοιάζουν στα σωματικά και ποδοσφαιρικά χαρακτηριστικά ενώ επιθετικά επιλέγουν παρόμοια συστήματα. Έχουν αμυντικούς καλούς στο ψηλό παιχνίδια και από ένα φορ παλιάς κοπής που παίζει με την πλάτη. Επιλέγουμε το διπλό πιστεύοντας πως αυτό το μουντιάλ είναι κομμένο και ραμμένο για στα μέτρα των Άγγλων. Η ομάδα του Σάουθγκειτ έχει ξορκίσει το ένα μετά το άλλο τα φαντάσματα του παρελθόντος και θέλει να συνεχίσει μέχρι τον τελικό της άλλης Κυριακής στη Μόσχα. Με 1.75 το διπλό πιστεύουμε ότι θα περάσει και θα αποτελέσει έναυσμα για πανηγυρισμούς στο νησί. Οι παγκόσμιες θεωρίες συνωμοσίας βλέπουν ΑΓΓΛΙΑ και φυσικά εμείς δεν έχουμε λόγο να αντιδράσουμε. Καλό και το G σε απόδοση 2.05 αξίζει ένα μικρό ποντάρισμα. Στα ειδικά στοιχήματα Χάρι Κέιν για 1ος σκόρερ της αναμέτρησης με απόδοση 3.50 ενώ ο Στέρλινγκ πληρώνει 6.00 και αξίζει τον κόπο να τον επιλέξουμε. Στο over 10.5 τα κόρνερ του αγώνα με απόδοση 1.92, ενώ για σήμερα βλέπουμε πέναλτι με απόδοση 2.50 στην κανονική διάρκεια του αγώνα. Το 1ο κόρνερ να σημειωθεί από το 11ο μέχρι το 20ο λεπτό με απόδοση 3.40 και επιλέγουμε και το C   ombo Bet 459-103 με απόδοση 10.00 (να σκοράρει ο Κέιν το πρώτο γκολ, να σκοράρει η ΑΓΓΛΙΑ και στα δύο ημίχρονα και να πάρει over 5,5 κόρνερ).

Στις 21.00 στο Olympiyskiy στο Σότσι η ΡΩΣΙΑ που έκανε την υπέρβαση της αντιμετωπίζει την ΚΡΟΑΤΙΑ που είναι πιο ποιοτική και μπορεί να πάρει την πρόκριση για τον ημιτελικό της διοργάνωσης. Επιλέγουμε το διπλό σε απόδοση 2.05 αν και δεν θα είναι εύκολη υπόθεση ενώ με βάση την στατιστική αξίζει και το Χ ημίχρονο με απόδοση 1.72. Το Χ/2 σε ημίχρονο τελικό το βρίσκουμε με απόδοση 4.40 και θα πάρει και αυτό ποντάρισμα. Πάντως η λογική θέλει το ματς να μην ξεφύγει σε μεγάλο σκορ σήμερα. Στα ειδικά επιλέγουμε Μάντζουκιτς με απόδοση 5.50 να χριστεί πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης.   4-5 κίτρινες κάρτες επιλέγουμε με απόδοση 2.45 και over 3.5 οφσάιντ με απόδοση 2.00.

Καλή επιτυχία σε όσους ποντάρουν και σήμερα μαζί μας! Μη ξεχνάτε να επισκέπτεστε τη σελίδα μας στο facebook για άμεση ενημέρωση και εξτρά προτάσεις Καλή επιτυχία ο Μπαλαδόρος συνεχίζει να είναι κοντά σας, να παρακολουθεί το μουντιάλ και να είναι ο οδηγός για το δικό σας ταμείο. Επόμενοι αγώνες από Ρωσία Τρίτη και Τετάρτη…

Email: xeroumempala@gmail.com

Facebook: Ο Μπαλαδόρος του στοιχήματος @baladorosstoixima