ΜΠΑΛΑΔΟΡΟΣ: Δευτέρα 2/7/2018 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ σε λάτιν ντέρμπι, το ΒΕΛΓΙΟ περνάει απέναντι στην ΙΑΠΩΝΙΑ

Οι δύο χθεσινοί  αγώνες μας επεφύλασσαν έντονα συναισθήματα, όμορφα γκολ, παρατάσεις και πέναλτι το δεύτερο ζευγάρι των προημιτελικών  ανάμεσα σε ΡΩΣΙΑ και ΚΡΟΑΤΙΑ. 3η μέρα σήμερα και φαίνεται να έχουμε δυνατά φαβορί στις μάχες για τα άλλα δύο εισιτήρια που κρίνονται σήμερα σε Samara καi Rostov. Με πολύ κακή παράδοση κόντρα σε Λατινοαμερικάνικες ομάδες στα μουντιάλ το ΜΕΞΙΚΟ, με τη ΒΡΑΖΙΛΙΑ που στατιστικά φτάνει πάντα στους 8 με εξαίρεση το 1990, με το ΒΕΛΓΙΟ που σκοράρει συνήθως στο 2ο ημίχρονο, ενώ μεγάλη αρνητική παράδοση έχουν οι ΙΑΠΩΝΕΣ απέναντι σε αντιπάλους από την Ευρώπη. Με την ΙΑΠΩΝΙΑ να μην έχει καταφέρει ποτέ τίποτα καλύτερο από την πρόκριση στους 16 και με το ΒΕΛΓΙΟ να έχει τις περισσότερες προσπάθειες από όλες τις ομάδες του μουντιάλ και την πιο μεγάλη παραγωγή φάσεων στους ομίλους. Αυτά σαν εισαγωγικά για τα αποψινά παιχνίδια και ίσως σήμερα είναι η μεγάλη μέρα του Νειμάρ.

( 17.00 )                2804. ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ over, με απόδοση 1.70

( 21.00 )                2816. ΒΕΛΓΙΟ – ΙΑΠΩΝΙΑ 4-6 γκολ, με απόδοση 2.70

Η μέρα αρχίζει στις 17.00 στην Samara Arena με τη ΒΡΑΖΙΛΙΑ να κοντράρεται με το ΜΕΞΙΚΟ. Οι Βραζιλιάνοι που δεν έχουν καμία σχέση με το παρελθόν, παίζουν με αμυντικό προσανατολισμό και με Ευρωπαϊκό στυλ κοιτάνε το αποτέλεσμα και όχι το θέαμα και σίγουρα έχει πάει περίπατο η “la alegria de jugar al futbol” που ξέραμε στο παρελθόν. Αν και κάποιες στιγμές ξεχνιούνται και προσφέρουν στιγμές Βραζιλιάνικης σάμπα στον αγωνιστικό χώρο. Για σήμερα είναι το μεγάλο φαβορί αλλά και το ΜΕΞΙΚΟ παρότι πέρασε με περιπετειώδη τρόπο έχει δείξει ότι μπορεί να βγάλει ποιότητα και να δυσκολέψει τους Βραζιλιάνους. Με θεματάκια στην άμυνα οι Μεξικάνοι, με τον Άλισον να μην έχει απειληθεί σοβαρά, οι Βραζιλιάνοι σε καταστάσεις πίεσης ίσως να βγάλουν και εκείνοι τα θέματα που έχουν. Κόντρα στην παράδοση πάμε στο over με απόδοση 1.70 που το πιστεύουμε και το επιλέγουμε. Στα ειδικά στοιχήματα επιλογή Νειμάρ για τον παίκτη που θα σκοράρει το πρώτο τέρμα του αγώνα με απόδοση 3.75, 1ο γκολ της αναμέτρησης στο διάστημα 21-30 με απόδοση 4.90, το πρώτο κόρνερ να εκτελεστεί από το 11ο μέχρι το 20ο λεπτό με απόδοση 3.40, under 3.5 στα οφσαίντ με απόδοση 2.55, ενώ η πιθανότητα να εκτελεστεί ένα πέναλτι πληρώνει 2.50! Καλό και το Combo bet 452-300 με απόδοση 10.00 (να σκοράρει Νειμάρ το πρώτο γκολ, να πάρει over 2.5 κίτρινες το Μεξικό και να έχουμε over 8.5 κόρνερ).

Στις 21.00 στο Rostov το ΒΕΛΓΙΟ και ΙΑΠΩΝΙΑ αναμετρώνται και επιλέγουμε το 4-6 γκολ με απόδοση 2.70 σαν τη βασική μας πρόταση που είναι πολύ πιθανόν να περάσει. Με απίστευτη ποιότητα η επιθετική γραμμή του ΒΕΛΓΙΟΥ από την άλλη και η ΙΑΠΩΝΙΑ δεν έχει μάθει να κλείνεται πίσω και έτσι το 4-6 φαντάζει ως η καλύτερη στοιχηματικά επιλογή. Με 3.50 ο Λουκάκου για πρώτος παίκτης που θα σκοράρει με 5.50 ο Μέρτενς και με 5.00 ο μεγάλος Αζάρ δεν ξέρεις ποιον να πρωτοδιαλέξεις. Over 4,5 κίτρινες με απόδοση 2.45, ενώ περιμένουμε το πρώτο κόρνερ από το 6ο μεχρι το 10ο λεπτό με απόδοση 3.15. Μας αρέσει το Combo Bet 454-300 να σκοράρει ο Λουκάκου, να πάρει over 1.5 κίτρινες η ΙΑΠΩΝΙΑ, να δούμε over 9.5 κόρνερ και να έχουμε over 1.5 γκολ στο ημίχρονο με απόδοση 10.00.

Καλή επιτυχία σε όσους ποντάρουν και σήμερα μαζί μας! Επιστροφή αύριο με τα 2 τελευταία μεγάλα παιχνίδια με το πρώτο να αρχίζει και πάλι στις 17.00 για την φάση των 16 του παγκοσμίου Κυπέλλου. Μη ξεχνάτε να επισκέπτεστε τη σελίδα μας στο facebook για άμεση ενημέρωση και εξτρά προτάσεις και μεγάλες επιλογές για ταμείο για τα παιχνίδια εκτός μουντιάλ που έχει το κουπόνι με 4άδες και 5άδες. Καλή επιτυχία ο Μπαλαδόρος συνεχίζει να είναι κοντά σας, να παρακολουθεί το μουντιάλ και να είναι ο οδηγός για το δικό σας ταμείο.

Email: xeroumempala@gmail.com

Facebook: Ο Μπαλαδόρος του στοιχήματος @baladorosstoixima