ΜΠΑΛΑΔΟΡΟΣ: Κυριακή 1/7/2018 με μεγάλα φαβορί ΙΣΠΑΝΙΑ και ΚΡΟΑΤΙΑ η 2η μέρα της φάσης των 16

Καλό μήνα σε όλους και ακόμα μεγαλύτερες στοιχηματικές επιτυχίες στους φίλους της στήλης μας. Οι δύο πρώτοι αγώνες μας επεφυλασαν πολύ καλό θέαμα, όμορφα γκολ, δυνατά ταμεία και φυσικά μας έδωσε και το πρώτο ζευγάρι των προημιτελικών αυτό ανάμεσα σε ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ και ΓΑΛΛΙΑ. 2η μέρα σήμερα και φαίνεται να έχουμε πιο ξεκάθαρα φαβορί στις μάχες για τα άλλα δύο εισιτήρια που κρίνονται σήμερα σε Μόσχα και Νίζνι. Το 9 στα 10 που έχει ο Ντιέγκο Κόστα στο να σκοράρει στα παιχνίδια που ξεκινάει βασικός είναι το πιο περίεργο στατιστικό της ημέρας, ενώ εκπληκτικά ποσοστά έχουν οι Κροάτες στα επιτυχημένα σουτ προς το τέρμα που μετατρέπονται σε γκολ. Τέλος ιδιαίτερα εντυπωσιακό η έφεση των Κροατών να σκοράρουν στο 2ο ημίχρονο το 75% των γκολ τους.

( 17.00 ) 2802. ΙΣΠΑΝΙΑ – ΡΩΣΙΑ 1, με απόδοση 1.50 ή over με απόδοση 1.70

( 21.00 ) 2803. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΔΑΝΙΑ 1, με απόδοση 1.65 ή 0-1 γκολ, με απόδοση 2.35

Η μέρα αρχίζει στις 17.00 στο Luzhniki με την αναμέτρηση της ΙΣΠΑΝΙΑΣ κόντρα στη διοργανώτρια ΡΩΣΙΑ. Μια αναμέτρηση που έχει ένα λογικό φαβορί τη μεγάλη ΙΣΠΑΝΙΑ που βλέπει ακόμα και τελικό με την φιλόδοξη και απρόβλεπτη ομάδα της ΡΩΣΙΑΣ. Και οι δύο ομάδες έκαναν από δυο καλές εμφανίσεις και μια προβληματική στη φάση των ομίλων με τους Ισπανούς να παίζουν λίγο και με τη φωτιά… Τελικά μας έδωσαν το ζευγάρι αυτό που αν το προσεγγίσουμε θα δούμε ότι ο άσος για το λογικό φαβορί τους Ισπανούς πληρώνει 1.50 και είναι μια καλή επιλογή. Μας αρέσει περισσότερο όμως το over με τη λογική ότι είναι και οι δύο ομάδες του over και επιθετικά έχουν λύσεις και προσφέρουν θέαμα στον κόσμο τους. Η έδρα σίγουρα δίνει φτερά στα πόδια των Ρώσων και θα μπούνε δυνατά να το εκμεταλλευτούν και έτσι το 1.70 στο over είναι μια πολύ καλή επιλογή. Και το G αρχίζει και παίρνει μεγάλο ποντάρισμα από το πρωί και σίγουρα το προσέχουμε. Στα ειδικά επιλέγουμε τον Ντιέγκο Κόστα με απόδοση 3.50 να σκοράρει το πρώτο γκολ ενώ και το 8.00 του Αρτέμ Ντζιούμπα δεν μας αφήνει αδιάφορους. Θα ρίξουμε και ένα μικρό ποσό στο Ράμος που πλέον έγινε ο 1ος εκτελεστής των πέναλτι των Ισπανών με 15.00 απόδοση το πρώτο τέρμα και με anytime scorer να είναι σε απόδοση 4.50. Διαιτητής ο Ολλανδός Κάιπερς που έχει τη φήμη καρτάκια και έτσι πάμε στις 4-5 κίτρινες κάρτες με απόδοση 2.45, ενώ το 6+ πληρώνει 3.90 για όσους θέλουν να ρισκάρουν. Το Over 11.5 επιλέγουμε στα κόρνερ με απόδοση 2.45 Τέλος επιλέγουμε το σκοράρει και στα δύο ημίχρονα η ΙΣΠΑΝΙΑ με απόδοση 2.50.

Στις 21.00 στο Nizhny Novgorod η ΚΡΟΑΤΙΑ που εντυπωσίασε στη φάση των ομίλων αντιμετωπίζει την ομάδα της ΔΑΝΙΑΣ στη 2η κατά σειρά αναμέτρηση της ημέρας. Η ΔΑΝΙΑ που είναι η μεγαλύτερη υπέρμαχος των under στατιστικά σε αυτή τη διοργάνωση θα πάει και σήμερα για ένα ακόμα under και με το δεδομένο αυτό αξίζει να δούμε με συμπάθεια το Χ ημίχρονο με απόδοση 1.75. Εμείς δίνουμε τον άσο με απόδοση 1.65 που δεν θα περάσει εύκολα πάντως και το 0-1 γκολ με απόδοση 2.35. Καλό και το Χ/1 σε ημίχρονο τελικό με απόδοση 3.70! Στα ειδικά στοιχήματα επιλέγουμε Μάντζουκιτς με απόδοση 5.00 να σκοράρει το 1ο γκολ, να μπει το τελευταίο γκολ της αναμέτρησης στο διάστημα 51-60 με απόδοση 8.00 και να μπει το 1ο γκολ στο 51-60 με απόδοση 11.50! 4-5 κίτρινες με απόδοση 2.45 και under 8.5 στα κόρνερ με απόδοση 2.15.

Καλή επιτυχία σε όσους ποντάρουν και σήμερα μαζί μας! Επιστροφή αύριο με άλλα 2 μεγάλα παιχνίδια με το πρώτο να αρχίζει και πάλι στις 17.00 για την φάση των 16 του παγκοσμίου Κυπέλλου. Μη ξεχνάτε να επισκέπτεστε τη σελίδα μας στο facebook για άμεση ενημέρωση και εξτρά προτάσεις και μεγάλες επιλογές για ταμείο για τα παιχνίδια εκτός μουντιάλ που έχει το κουπόνι με 4άδες και 5άδες. Καλή επιτυχία ο Μπαλαδόρος συνεχίζει να είναι κοντά σας, να παρακολουθεί το μουντιάλ και να είναι ο οδηγός για το δικό σας ταμείο.

Email: xeroumempala@gmail.com

Facebook: Ο Μπαλαδόρος του στοιχήματος @baladorosstoixima