Αυτοί είναι οι κορυφαίοι Λαρισαίοι αθλητές και σύλλογοι για το 2017 που βραβεύονται από το δήμο Λαρισαίων (ΟΝΟΜΑΤΑ)

H καθιερωμένη ετήσια εκδήλωση του Δήμου Λαρισαίων για την βράβευση των αθλητών – αθλητριών, που αγωνίζονται σε συλλόγους της πόλης μας  και συλλόγων της Λάρισας και διακρίθηκαν το 2017 σε Πανελλήνια πρωταθλήματα ή Διεθνείς διοργανώσεις Ολυμπιακών Αθλημάτων, θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου, στις 7 μ.μ. στο Χατζηγιάννειο Πνευματικό Κέντρο.

 

Η βράβευση  πραγματοποιείται σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία , που μας κοινοποίησαν οι Σύλλογοι για τους  Λαρισαίους αθλητές, αθλήτριες που αγωνίσθηκαν σε συλλόγους της Λάρισας και διακρίθηκαν  το 2017:

 

Στις παρακάτω κατηγορίες:

 

α) – 1η, 2η, 3η θέση σε Πανελλήνια πρωταθλήματα Ανδρών – Γυναικών,

-1η, 2η, 3η θέση στα υπόλοιπα πρωταθλήματα έως και παμπαίδων Α– παγκορασίδων Α.

β) 1η έως και 6η θέση σε Βαλκανικές  διοργανώσεις και διεθνείς συναντήσεις επιπέδου εθνικών ομάδων που διοργανώνονται από Ομοσπονδίες.

γ ) 1η έως και 8η θέση σε Πανευρωπαϊκές ή Παγκόσμιες διοργανώσεις.

 

 

 

Τιμητικές Βραβεύσεις
 
1 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΝΤΙΚΟΥΔΗΣ-ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΩΦΩΝ-4η ΘΕΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ
2 ΑΘΗΝΑ ΖΕΡΒΑ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΩΦΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ -ΧΡΥΣΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ
   
ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ ΤΟ 2017
ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ
α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΕΣΗ
ΑμεΑ
1 ΦΛΕΓΚΑ ΘΕΟΔΩΡΑ Α.Σ. «Ο ΘΕΣΣΑΛΟΣ» ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΑΝΕΛΛ.ΠΡΩΤ/ΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
2 ΜΑΛΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΑΝΕΛΛ.ΠΡΩΤ/ΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 3ος
3 ΑΓΓΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΥΛΟΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΝΕΛΛ.ΠΡΩΤ/ΜΑ ΑΝΔΡΩΝ 3ος
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
1 ΚΑΤΑΡΑΧΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΑ ΝΟΛ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ Παν/νιο Πρωτ/μα Νεανιδων
2 ΧΑΛΙΑΜΠΑΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΝΟΛ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ Παν/νιο Σχ. Πρωτ/μα
ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
1 ΤΣΙΟΝΑΡΑ ΕΙΡΗΝΗ-ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΡΥΘΜΙΚΗ-ΓΕΛ ΡΥΘΜΙΚΗ Τελ. Περιφέρειας Κορασιδων
2 ΤΖΙΑΤΖΙΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΑΝΝΑ ΡΥΘΜΙΚΗ Παν/νιο Πρωτ/μα Γυναικών
3 ΧΑΡΑΤΣΙΔΗ ΑΝΝΑ ΡΥΘΜΙΚΗ Παν/νιο Πρωτ/μα Γυναικών
4 ΖΑΧΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ ΡΥΘΜΙΚΗ Παν/νιο Πρωτ/μα Γυναικών
5 ΚΑΝΙΟΥΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΡΥΘΜΙΚΗ Παν/νιο Πρωτ/μα Παγκορασιδων
6 ΜΠΟΥΤΣΙΩΛΗ ΒΑΙΑ Α.Σ. ΑΤΛΑΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ Παν/νιο Πρωτ/μα Κορασιδων
7 ΜΠΟΥΤΣΙΩΛΗΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 2ος
ΤΕΝΙΣ
1 ΛΑΚΗ ΜΙΚΑΕΛΑ ΦΟΙΒΟΣ ΤΕΝΙΣ ΤΕΝΙΣ Παν/νιο Πρωτ/μα Κορασιδων
2 ΔΑΓΚΛΗΣ ΧΡΗΣΤ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΤΕΝΙΣ Παν/νιο Πρωτ/μα Νεων-Ανδρων 2ος
3 ΜΙΣΔΡΑΧΗΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΤΕΝΙΣ Παν/νιο Πρωτ/μα Νεων-Ανδρων 2ος
4 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΕΝΙΣ ΤΕΝΙΣ Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 1ος
5 ΠΑΤΡΩΝΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΑΣΗΜΙΝΑ ΤΕΝΙΣ Παν/νιο Σχ. Πρωτ/μα
ΣΤΙΒΟΣ
1 ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΑΛ ΣΤΙΒΟΣ Στιβος-400 Εμπ. Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 1ος
2 ΤΣΑΝΤΖΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Στιβος-150 Μ Παν/νιο Πρωτ/μα Παμπαιδων 2ος
3 ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ Στιβος-150 Μ Παν/νιο Πρωτ/μα Παμπαιδων 3ος
4 ΓΑΜΒΡΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Στιβος-Μηκος Παν/νιο Σχ. Πρωτ/μα Παμπαιδων 3ος
5 ΚΑΒΑΚΛΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Στιβος Παν/νιο Σχ. Πρωτ/μα 3ος
6 ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Στιβος Παν/νιο Σχ. Πρωτ/μα
7 ΚΑΦΦΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Στιβος-4χ80 Παν/νιο Πρωτ/μα Παμπαιδων 3ος
8 ΑΛΕΞΟΥΛΗ ΧΑΙΔΩ ΠΕΛΑΣΓΟΣ Στιβος-Μηκος Παν/νιο Πρωτ/μα Γυναικών
9 ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Στιβος4Χ100 Παν/νιο Πρωτ/μα Εφηβων 2ος
10 ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Στιβος4Χ100 Παν/νιο Πρωτ/μα Εφηβων 2ος
11 ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Στιβοςχ400 Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 1ος
12 ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Στιβοςχ400 Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 1ος
13 ΠΕΡΛΕΡΟ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Στιβοςχ400 Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 1ος
14 ΜΑΓΓΟΣ ΝΙΚΗΣΤΡΑΤΟΣ Στιβοςχ100 Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 2ος
15 ΤΣΑΓΓΑΛΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Στιβοςχ100 Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 2ος
16 ΖΙΑΡΑ ΜΑΡΙΑ Στιβοςχ400 Παν/νιο Πρωτ/μα Κορασιδων
17 ΝΤΑΣΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ Στιβοςχ400 Παν/νιο Πρωτ/μα Κορασιδων
18 ΜΙΧΑΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ Στιβοςχ400 Παν/νιο Πρωτ/μα Κορασιδων
19 ΠΑΤΣΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Στιβοςχ400 Παν/νιο Πρωτ/μα Κορασιδων
20 ΜΙΧΑΛΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΟ Στιβος4Χ100 Παν/νιο Πρωτ/μα Εφηβων 3ος
21 ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ Στιβος4Χ100 Παν/νιο Πρωτ/μα Εφηβων 3ος
22 ΚΑΝΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Στιβος4Χ300 Παν/νιο Πρωτ/μα Παμπαιδων 1ος
23 ΔΗΜΟΒΕΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Στιβος4Χ300 Παν/νιο Πρωτ/μα Παμπαιδων 1ος
24 ΚΑΡΑΒΙΔΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Στιβος4Χ80 Παν/νιο Πρωτ/μα Παμπαιδων 2ος
25 ΠΡΕΒΙΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Στιβος4Χ80 Παν/νιο Πρωτ/μα Παμπαιδων 2ος
26 ΓΚΑΡΑΒΕΛΑΣ ΗΛΙΑΣ Στιβος4Χ400 Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 1ος
27 ΣΟΥΦΛΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ Στιβος-150 Μ Παν/νιο Πρωτ/μα Παγκορασιδων
28 ΧΑΡΒΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Στιβος4Χ80 Παν/νιο Πρωτ/μα Παμπαιδων 2ος
29 ΜΠΟΥΖΟΥΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Στιβος4Χ80 Παν/νιο Πρωτ/μα Παμπαιδων 2ος
ΤΖΟΥΝΤΟ
1 ΚΑΜΠΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ-ΣΟΦΙΑ ΤΖΟΥΝΤΟ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΤΖΟΥΝΤΟ Παν/νιο Πρωτ/μα Νεανιδων
2 ΚΑΡΑΝΙΚΑ ΕΛΕΝΗ ΤΖΟΥΝΤΟ Παν/νιο Πρωτ/μα Γυναικων
3 ΚΟΥΤΣΙΩΡΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΖΟΥΝΤΟ Παν/νιο Πρωτ/μα Κορασιδων
4 ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΖΟΥΝΤΟ Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 3ος
5 ΒΑΝΑΚΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΤΖΟΥΝΤΟ Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 2ος
6 ΧΟΝΔΡΟΝΑΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΖΟΥΝΤΟ Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 2ος
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ
1 ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ.Λ. ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Παν/νιο Πρωτ/μα 3ος
2 ΚΑΡΑΤΣΙΒΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΥΜ.ΠΟΔ/ΚΟΣ Ποδηλασια Παν/νιο Σχ. Πρωτ/μα Παιδων 1ος
3 ΛΕΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Παν/νιο Πρωτ/μα Εφηβων 2ος
4 ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Παν/νιο Σχ. Πρωτ/μα Παιδων 1ος
5 ΜΙΧΑΚΗ ΑΡΕΤΗ Παν/νιο Πρωτ/μα Κορασιδων
6 ΣΕΚΛΕΙΖΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Παν/νιο Σχ. Πρωτ/μα Εφηβων 2ος
ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ-ΠΑΛΗ
1 ΚΑΛΤΕΚΗ ΦΑΙΔΡΑ ΔΙΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Παν/νιο Πρωτ/μα Νεανιδων
2 ΜΠΑΚΑΛΗ ΗΛΙΑΝΑ ΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Παν/νιο Πρωτ/μα Κορασιδων
3 ΒΑΚΑΛΗ ΕΛΕΝΗ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Παν/νιο Πρωτ/μα Κορασιδων
4 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΛΗ-ΕΑΛ   Παν/νιο Πρωτ/μα Ανδρων 2ος
5 ΚΡΙΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΛΗ Παν/νιο Πρωτ/μα Ανδρων 3ος
6 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΛΗ Παν/νιο Πρωτ/μα Παιδων 3ος
ΣΚΙ
1 ΠΑΛΑΝΤΖΑ ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΕΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΚΙ Παν/νιο Πρωτ/μα Παγκορασιδων
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Πρωταθλητης Γ΄Εθνικής 1ος

 

Δείτε επίσης

Βρείτε μας